Afbeelding

Deelauto wint aan populariteit: aanbod groeit met 15 procent

Algemeen 16 keer gelezen

BRABANT – Het aantal deelauto’s in Nederland is het afgelopen jaar met 15 procent gegroeid. Volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en mobiliteitsplatform Start met Delen zijn er inmiddels 9.450 deelauto’s beschikbaar, verspreid over 237 gemeenten.

De groei hangt samen met het feit dat steeds minder mensen een eigen auto bezitten. Bijna de helft van de rijbewijsbezitters jonger dan 40 jaar heeft geen eigen auto. Voor hen kan een deelauto een praktisch en voordelig alternatief zijn, bijvoorbeeld voor een dagje uit, een familiebezoek of het vervoeren van grote spullen.

Waar deelauto’s voorheen vooral in steden te vinden waren, neemt het aanbod ook in kleinere gemeenten toe. Gebruikers noemen naast de kostenbesparing vooral de flexibiliteit als belangrijk voordeel. Ook het ontbreken van onderhouds- en vaste kosten speelt een rol. Daarnaast leveren deelauto’s volgens Start met Delen een bijdrage aan een betere leefomgeving. Doordat meerdere huishoudens één auto delen, zijn minder parkeerplaatsen nodig en ontstaat meer ruimte in woonwijken. Een groot deel van de beschikbare deelauto’s is bovendien elektrisch. Via de website van Start met Delen kunnen inwoners bekijken waar zich deelauto’s in hun omgeving bevinden: startmetdelen.nl 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Deelauto wint aan populariteit: aanbod groeit met 15 procent Algemeen 6 uur geleden
Afbeelding
Nieuwe lotgenotengroep voor mensen met angst- en dwangklachten in Eindhoven Algemeen 9 uur geleden
Afbeelding
Belevingstocht laat bezoekers bevrijdingsverhaal Valkenswaard ervaren Algemeen 13 uur geleden
Afbeelding
AV Valkenswaard beleeft succesvol NK atletiek in Hengelo Sport 28 jul, 15:00
Afbeelding
Motorrijders op vakantie niet standaard verzekerd voor pech of diefstal Algemeen 28 jul, 12:00
Afbeelding
Fiets 3-daagse voert deelnemers door Brabant en België Algemeen 28 jul, 08:00

Uit de krant