
Verbod op oppompen water nu in hele Dommelgebied
Algemeen 195 keer gelezenREGIO - Sinds donderdag 16 juli geldt ook voor De Dommel ten noorden van Eindhoven een onttrekkingsverbod. Voor alle andere beken en sloten gold al een verbod. Daarmee mag nu nergens meer in het gebied van Waterschap De Dommel water worden opgepompt uit beken en sloten. Het verbod geldt zolang dat nodig is.
Deze maatregel is nodig door de droogte en extreme hitte van de afgelopen tijd. Het is voor het eerst dat een onttrekkingsverbod geldt voor het hele gebied van Waterschap De Dommel.
Bij een onttrekkingsverbod oppervlaktewater mag je geen water uit beken en sloten gebruiken voor bijvoorbeeld beregening, het sproeien van tuinen en plantsoenen of het vullen van vijvers. Vee laten drinken en brand bestrijden met oppervlaktewater blijft wel toegestaan.
Waterschap De Dommel controleert buiten in het veld of iedereen zich houdt aan het verbod. Op www.dommel.nl/onttrekkingsverbod
staat een overzicht van de actuele onttrekkingsverboden, met een kaart van het gebied.















