Het Van Best Park in Valkenswaard staat van donderdag 17 tot en met zondag 20 september volledig in het teken van de Tweede Wereldoorlog voor het evenement 'Corridor of Freedom’.
Het Van Best Park in Valkenswaard staat van donderdag 17 tot en met zondag 20 september volledig in het teken van de Tweede Wereldoorlog voor het evenement 'Corridor of Freedom’.

Figuranten gezocht voor WOII-evenement ‘Corridor of Freedom’

Algemeen 128 keer gelezen

VALKENSWAARD - Het Van Best Park in Valkenswaard staat van donderdag 17 tot en met zondag 20 september volledig in het teken van de Tweede Wereldoorlog. Tijdens het Corso- en Cultuurfestival organiseren stichting Erfgoed 40-45 en de gemeenten Valkenswaard en Waalre het historische kampement Corridor of Freedom.

Bezoekers krijgen tijdens het evenement een realistisch beeld van het leven tijdens de oorlogsjaren en de bevrijding. Hoogtepunt van het programma is een bijzondere belevingstocht op zaterdag 19 september. Deelnemers wandelen langs verschillende nagespeelde scènes uit de Tweede Wereldoorlog en ervaren zo de sfeer, spanning en emoties van die periode.

Om de belevingstocht zo authentiek mogelijk vorm te geven, is de organisatie op zoek naar figuranten. Ervaring is niet nodig; belangstelling voor geschiedenis en enthousiasme zijn voldoende.

Daarnaast worden vrijwilligers gezocht voor onder meer de opbouw, logistieke ondersteuning en andere werkzaamheden in het kampement. Ook is de organisatie op zoek naar kleding en rekwisieten uit de jaren veertig, zoals jurken, jassen, petten, koffers en andere authentieke gebruiksvoorwerpen.

Volgens de organisatie is de betrokkenheid van inwoners essentieel om de geschiedenis op een aansprekende manier tot leven te brengen.
Belangstellenden die willen figureren, helpen als vrijwilliger of kleding en materialen beschikbaar hebben, kunnen contact opnemen via info@erfgoed40-45.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant